img

Hakkımızda

img
Hakkımızda:

1979’dan bugüne…
Yeni Hayat

Bu, işe temelinden başlayarak, inceliklerini öğrenip yeni yöntemler geliştirerek, çelik eşya imalatından vagon üretimine uzanan bir yolculuğun hikayesidir.

Bilgi ve güç, yenilikçi bakış açısı ile birleşiyor; yepyeni bir deneyim yolculuğu başlıyor: White Pigeon

1979 yılında Adapazarı’nda başlayan ve yıllar boyunca akıl, bilim ve teknolojiyle yenilenerek büyüyen işler, Ak Çelik’in gücüyle daha da anlam kazandı. Ak Çelik için bir dönüm noktası sayılabilecek 1990 yılında TÜVASAŞ’ın (Türkiye Vagon Sanayi A.Ş.) raylı taşıtlarına yedek parça üretimine de başladı.

1996 yılına gelindiğinde ise sahip olunan üretim kapasitesi artırılarak Orhangazi Caddesi’ndeki yeni adresinde çalışmalarına hız verdi. TCDD kuruluşları TÜLOMSAŞ (Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi A.Ş.) ve TÜDEMSAŞ’a (Türkiye Demiryolu Makineleri Sanayi A.Ş.) 2000 yılından itibaren hizmet vermeye başladı.

Ak Çelik’in gücü ve üstün tecrübesinden ilham alarak vücut bulan akıllı oluşum…
Ak Çelik toplam kalite yönetimi, sürekli gelişim anlayışı, teknolojisi ve hizmetleriyle üst düzey kalite sunarak; nitelikli üretimleriyle iç piyasanın ihtiyacını karşılama ve yüksek ihracat hedefine sağlam adımlarla ilerlemektedir.
Çalışma koşullarını sürekli iyileştirerek, eğitim ve etkinlikler düzenleyerek çalışanlarını bilinçlendirmekte, güvenli çalışma alanları sağlamaktadır. Sosyal sorumluluk anlayışıyla, çevreye duyarlı üretimlerle sürdürebilirliği desteklemektedir. Tüm iş ortaklarıyla güvenli çalışma ortamı sunan Ak Çelik, ülkemiz için katma değer yaratmaya devam etmektedir.

Tecrübe yenilikçi bakış açısı ile birleşiyor; yepyeni bir deneyim yolculuğu başlıyor: White Pigeon White Pigeon 2017 yılında iş planına aldığı karavan üretimi projesini, gelen talepler ile daha erken tarihte üretime başlayarak hayata geçirmiş oldu. 4 yıl içinde geliştirdiği bu platform üzerinde; uzun soluklu, sürdürülebilir, tercih edilir ve ulaşılabilir bir “marka” olmak üzere yeni bir yola çıktı. Şimdi ise çelik eşya ve vagon üretimindeki bilgi, hakimiyet ve gücünü, fonksiyonel tasarımlarla buluşturarak, karavan modellerini White Pigeon markasıyla tüketiciye sunuyor.

MİSYON

Gücümüz, yatırımlarımız ve çalışanlarımızla önemli görevleri başarmak için yola çıktık. Bunun için Türkiye’den dünyaya uzanan kaliteli ürün ve hizmet zincirini oluşturarak, ülke ekonomisine katkı sağlayacak bir marka değeri oluşturmayı hedefliyoruz. Üretimden markaya giden yolda ürünlerimizin ulaştığı her noktaya, değer ve mutluluk katması için çalışıyoruz. Çünkü biz önce ülkemizin geleceği için varız. Müşterilerimizin zihninde kalite ile eş anlamlı algımızı sürekli kılmak için, iş ortaklarımız ve tedarikçilerimizle birlikte sürdürülebilir değer zincirleri kurmak, yenilikçi anlayışımızla sektöre yön veren örnek kuruluş olmak için varız.

VİZYON

Temel felsefemiz edinimlerimizi bu ülkenin insanına kazandırmak, katma değer yaratmaktır. Kendi toprağımızdan aldığımız gücü, kendi insanımızın mutluluğuna dönüştüreceğiz. Gelecekte üretim ölçeğimizle ve marka değerimizle sektörün uluslararası aktörlerinden biri olacağız. Ulusal çaptaki büyüklüğümüzü ve sektörel tecrübemizi global ölçekte bir avantaja çevirip, ülke ekonomisine döviz girdisiyle de katkıda bulunacağız. Gücümüzü geçmişimizden alıp, ürün gamımızı ve hizmet kalitemizi geliştirerek sektörün geleceğine de ışık tutacağız.

docxfilePDF